RPi doma: Nejdražší teploměr v Čechách

Během karantény jsem měl až příliš mnoho času, a tak jsem dal dohromady co se mi tu válelo a zbouchal jsem si domácí Raspberry pi server. Do budoucna pro něj mám vymyšlené nějaké projekty, ale zatím šlo jenom o zprovoznění.

Koupil jsem si rozvodnou skříň a nainstaloval do ní jistič, 24V zdroj a Raspberry na 24V. To nejsou běžně dostupné součástky, pro domácí použití by se dalo to samé postavit za 1/3 ceny a s napájením přímo ze zásuvky. Ale jak jsem psal, jsou to věci co mám doma, tak jsem je použil.

Do budoucna bych chtěl začít připravovat takzvanou “Chytrou domácnost pro chudáky”. Každopádně zatím jsem spokojený, že si mi povedlo všechno zapojit a zprovoznit. Cílem bude řídící jednotka v domácnosti, ke které vede jenom jeden kabel. Chytrá domácnost bude taková, aby jí dokázal využít obyčejný člověk a ne jenom vlastník třípatrové vily.

O budoucích vylepšeních budu informovat v těchto článcích, ale jako test mě nenapadlo nic lepšího než ukazatel počasí. Tak jsem využil API, které nabízí OpenWeather. Takže teď už nemusím chodit ven abych zjistil jak tam je, ale podívám se do telefonu jako normální člověk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *