Služby

Lze vytvořit software, který bude fungovat na Vašem počítači s operačním systémem Windows, desktop nebo server. Tento software pak může komunikovat se Siemens PLC S7 řady 300, 400, 1200, 1500. To jsou nejběžnější PLC použitá při stavbě strojů.

Software tak může fungovat jako ovládací panel, vizualizace nebo jenom jako program běžící non-stop na vašem firemním serveru. Samozřejmostí pak je, že takový program může komunikovat s dalšími periferiemi přes porty COM a USB (čtečky, měřící přístroje, …) a nebo s vaší databází.

Jedná se o oboustrannou komunikaci takže je možné například měnit nastavení výrobního stroje z kanceláře.

Mám operační panel proč bych měl chtít vaši vizualizaci?
Operační panel nemusí stačit na vaše specifické požadavky. Například pokud potřebujete komunikovat s dalším firemním softwarem. Kromě PC lze použít například tablet a stroj obsluhovat po wifi. Výměna PC je také méně technicky náročná než výměna a přehrání panelu. Není třeba mít TIA portal a lze si hlídat všechny změny provedené ve zdrojovém kódu.

Nepotřebuji ovládání mimo stroj
Software nemusí sloužit jako ovládání ale například jako sběr dat pro statistiky, není třeba ho ani vidět a může třeba zapisovat data ze stroje pravidelně do databáze.

Nemám potřebu sbírat data ani vzdáleně ovládat stroj
Software fungující ve Windows má i několik dalších výhod. Lze například pracovat s MS Office navíc lze takovým programem spojit několik zdárně nesouvislých věcí – USB a COM periferie, Email, PDF, bluetooth, tisk, …